Vejos laistymo klaidos

Vejos laistymo idėja gali skambėti kaip savaime suprantamas dalykas, tačiau iš tikrųjų yra daugybė klaidų, kurias galite padaryti ir dėl kurių veja negali atrodyti geriausiai. Laimei, yra veiksmingų vejos laistymo patarimų, kurie gali padėti jums tapti laistymo profesionalais.

zolė

Taupykite vandenį purkšdami tik ten, kur reikia. Svarbu atsižvelgti į vejos dydį ir formą. Tada pasirinkite geriausiai erdvei tinkantį laistomąjį purkštuvą.

Pavyzdžiui, reguliuojamo modelio purkštuvas „Master Circular Sprinkler” idealiai tinka apvalios ar netaisyklingos formos erdvėms su pritaikytu purškimo būdu. Būkite vandens purškimo dizaineris – tiesiog patraukite kaištelius aukštyn, kad sutrumpintumėte purškimo atstumą, arba paspauskite žemyn, kad jį pailgintumėte. Atsisveikinkite su vandeniu, švaistomu ant šaligatvių, dailylenčių ir kaimynų vejos.

Požiūris „bet koks laistymo būdas tinka” dažnai laistymo sistemos padeda tam.

Žolės poreikių ignoravimasSvarbu atsižvelgti į vejos amžių. Visiškai užaugusi veja gali ištverti galingesnį purškimą, o ką tik pasėtą veją reikia purkšti švelniau. Jei turite tik nedidelį naujai pasėtos vejos plotą, švelniam taškiniam laistymui tinka stacionarus kvadratinis laistytuvas, o reguliuojamo ilgio vėjui atsparus stačiakampis laistytuvas gali padengti didesnį plotą.

Jei norite purkštuvo, kuris augs kartu su žole, išbandykite apvalų purkštuvą su įjungimo ir išjungimo jungikliu. Difuzoriaus kaištis leidžia reguliuoti purškimo jėgą – nuo tolygaus lietaus naujai žolei iki galingesnės srovės brandžiai vejai.

Laistymas netinkamu laiku
Norint gerai laistyti, svarbiausia yra tinkamas laikas. Laistykite anksti ryte – nuo 6 iki 10 val. ryto. Laistant vidurdienį, nuostolingai garuoja vanduo, o laistant naktį lašai per naktį prilimpa prie žolės, todėl padidėja vejos ligų tikimybė.

Dviejų išėjimų elektroninis vandens laikmatis pravers tais rytais, kai esate išvykę arba norite išsimiegoti. Tiesiog užprogramuokite laistymo pradžios laiką, dažnumą ir trukmę, o visa kita tegul pasirūpina laikmatis. Dėl dviejų išėjimų lengva vienu metu prijungti dvi žarnas ir užprogramuoti atskirus tvarkaraščius skirtingoms kiemo dalims. Siūlome prijungti „Flexogen Super Duty” žarną, nes ji lengvai išlenkiama aplink kiemą nesusilenkdama ir prijungiama prie snapelio be nutekėjimo – taip taupomas vanduo ir pinigai.