Puikios idėjos jūsų „Audi” tiuningo projektui

„Audi” parduoda itin platų transporto priemonių asortimentą. Kiekvienas ras sau tinkamą modelį – nuo mažo, pradinio lygio A1, kuris puikiai tinka jauniems miesto keleiviams, iki stulbinančio R8 V10, kuris jau prilygsta superautomobiliui. Audi automobilis pasižymi stilinga išvaizda, aukščiausios klasės inžinerija ir gera surinkimo kokybe, todėl nenuostabu, kad tai populiarus automobilis tiuningui. Audi entuziastai, tiuninguodami savo automobilius, paprastai daugiausia dėmesio skiria tam tikriems modifikacijų tipams. Štai keletas puikių idėjų jūsų „Audi” tiuningo projektui.

Padidinkite variklio galią

Pirmasis ir bene svarbiausias „Audi” tiuningo aspektas yra variklio galios didinimas. Yra daugybė būdų, kaip tai pasiekti.

Permontuojant ECU (arba senesniuose automobiliuose įdiegiant našumo lustą) galima išgauti daugiau arklio galių ir sukimo momento iš „Audi” variklio. Tai vienas iš ekonomiškiausių modifikacijų ir turėtų būti vienas iš svarbiausių jūsų darbų sąrašo punktų. Profesionaliai pertvarkius variklį galima pasiekti daugiau arklio galių ir sukimo momento, geresnes degalų sąnaudas ir geresnę reakciją į akceleratoriaus sklendę. Turbininiams varikliams, ypač dyzeliniams, atlikus pertvarkymą galia padidėja labiausiai.

Kitas daug naudos duodantis projektas – įsiurbimo ir išmetimo sistemos derinimas, kad per variklį laisviau tekėtų oras. Automobilio kvėpavimo pagerinimas yra svarbi variklio galios didinimo dalis. Populiariausi šios srities patobulinimai yra šalto oro įsiurbimo sistema, sportinė išmetimo sistema su didelio srauto kolektoriumi arba pilnas įsiurbimo sistemos komplektas.

Kai kurie „Audi” tiuningo specialistai mėgsta montuoti greitojo kelio skirstymo veleną, kad būtų pasiektas didesnis sūkių dažnis esant maksimaliai galiai. Šis automobilio modifikavimas susijęs su tam tikru kompromisu. Paprastai dėl to šiek tiek sumažėja žemo lygio galia, o juk būtent čia važiuojate daugiausia. Taip pat gali atsirasti netolygus variklio darbas tuščiąja eiga. Jei nuspręsite naudoti greitojo kelio kumštelį, rekomenduojama naudoti gerą dujų srauto galvutę ir didesnius vožtuvus.

Nepamirškite, kad varikliui, pritaikytam didesnei galiai, gali prireikti tam tikrų degalų sistemos modifikacijų, kad jis atitiktų papildomus reikalavimus. Siekiant aštresnės reakcijos į akceleratoriaus sklendę, siūloma įrengti naują degalų slėgio reguliatorių ir degalų purkštukus. Kai tai darysite, atnaujinkite ir degalų siurblį, nes varikliui reikės daugiau degalų.

Standartinė „Audi” automobilio sankaba turi savo trūkumų, todėl, jei tikitės, kad atlikus kitus derinimo veiksmus galia padidės daugiau nei maždaug 30 %, tikriausiai turėtumėte ją pakeisti patobulinta arba į našumą orientuota sankaba.

Patobulinkite pakabą

Kai kalbama apie „Audi” tiuningą, automobilio valdymo būdo gerinimas dažnai yra prioritetas. Tiesą sakant, dažnas skundas dėl daugelio komplektuojamų „Audi” automobilių yra dėl netvarkingo valdymo. Taip nutinka, kai palyginti sunkiame automobilyje sumontuojama pernelyg minkšta pakaba. Tačiau vairo mechanizmą ir automobilio valdymą galima pagerinti šiek tiek nuleidus automobilį ir sumontavus standesnius amortizatorius bei kokybiškus amortizatorius. Taip pat galite pakeisti gumines įvores į antrinės rinkos versijas, kurios posūkiuose ne taip stipriai lankstosi.

Pakeiskite ratus

Lengvojo lydinio ratlankių montavimas yra gražus automobilio pakeitimas, kuris yra ir praktiškas, ir vizualiai patrauklus. Lydinio lydinio ratlankiai padės aušinti stabdžius, be to, jie paprastai yra lengvesni už standartinius gamyklinius ratlankius.

Kai kurie tiuningo specialistai siūlo montuoti didesnio skersmens ratlankius ir platesnes, žemesnio profilio padangas, kad pagerėtų automobilio išvaizda ir eksploatacinės savybės. Kiti entuziastai ragina šioje srityje būti šiek tiek atsargesniems, sakydami, kad per dideli ratai pablogins automobilio valdymą. Jei norite būti saugūs, laikykitės nuostatos, kad naujųjų ratų bendras riedėjimo skersmuo būtų toks pat, kaip ir originalių gamyklinių ratų.

Atnaujinkite stabdžius

Nepamirškite apie stabdžius, ypač didesnių transporto priemonių. Jei savo „Audi” sureguliuosite taip, kad variklis būtų galingesnis ir greičiau reaguotų į akceleratoriaus spustelėjimą, jums taip pat reikės greito ir patikimo lėtėjimo. Atnaujinkite stabdžius naudodami į našumą orientuotą stabdžių rinkinį, į kurį įeina didelės trinties trinkelės ir didesni suportai bei rotoriai.

Pagražinkite interjerą

Daugelis tiuningo specialistų mėgsta atsikratyti gana sunkių standartinių „Audi” sėdynių ir pakeisti jas lengvesnėmis, sportiškesnėmis kibirinėmis sėdynėmis. Ši modifikacija sumažina automobilio svorį ir suteikia papildomo vairavimo komforto bei kontrolės. Naujos lengvojo lydinio pavarų perjungimo rankenėlės ir pedalai – geras būdas suteikti interjerui prabangesnę išvaizdą. Kad salono apdaila būtų tobula, galite įmontuoti MOMO vairą.

Pritaikykite eksterjero modifikacijas ir parktronikus

Daugumai entuziastų jau patinka „Audi” automobilių išvaizda, todėl jie nesijaučia linkę daryti daug išorės pakeitimų. Tačiau jei norite ką nors padaryti, galite apsvarstyti galimybę sumontuoti įtikinamesnę priekinę oro sklendę arba papildomus posūkių žibintus ir galinius žibintus su dūminiais stiklais. Šie patobulinimai suasmenins automobilį, nesugadindami išskirtinės „Audi” estetikos, parktronikai gali padėti atrodyti geriau ir saugiau.

Nėra abejonių, kad „Audi” garsėja kaip patikimų ir stilingų automobilių gamintoja. Tačiau bet kuriam „Audi” linijos automobiliui gali būti naudingas nedidelis tiuningas. Daugumoje modelių tiesiog negalėsite suklysti pertvarkę ECU, atnaujinę įsiurbimo ir išmetimo sistemą bei sumontavę naujus pakabos komponentus. Laikui bėgant „Audi” automobiliai išlaiko savo vertę, todėl „Audi” tiuningas yra puiki investicija į vairavimo malonumą.

 

Straipsnio šaltinis: http://EzineArticles.com/5808934