HID ksenoniniai priekiniai žibintai

HID priekinių žibintų populiarumas ir nuolat auganti paklausa nekelia abejonių. Anksčiau jie buvo brangi prestižinių automobilių papildoma įranga, o dabar jie siūlomi kaip standartinė įranga daugelyje populiarių automobilių, ir nesunku suprasti kodėl.

Intensyvi ir galinga balta ksenono lempučių šviesa kaip niekada anksčiau apšviečia tamsą, o automobiliai su tokiais žibintais yra geriau matomi ir atrodo išskirtinesni kitiems eismo dalyviams.

Nors HID technologija naudojama jau daugiau kaip 10 metų, vis dar yra daug neaiškumų, kas tai yra, kaip ji veikia ir, svarbiausia, kaip pasiekti HID efektą savo automobilyje.

Kas yra HID xenon žibintai?

Xenon lempute

HID ksenoniniai žibintai yra naujausios kartos automobilių apšvietimo technologija. Pirmą kartą jie pasirodė prieš kelerius metus tokiuose prestižiniuose automobiliuose kaip „Audi”, BMW ir „Mercedes”. Naktį lengva pastebėti automobilį, kuriame sumontuotos tokios xenon lemputes , nes jos skleidžia ryškią galingą baltą ksenono šviesą, kuri atrodo tarsi su mėlynu atspalviu. Atrodo, kad HID lemputės šiek tiek mirksi, kai pirmą kartą įsižiebia, o išjungus iš karto užgęsta, kitaip nei įprastos halogeninės lemputės, kurių šviesa užgęsta tik po kelių sekundžių.

Kaip veikia ksenono žibintai? Skirtingai nuo standartinių halogeninių priekinių žibintų lempučių, kurios veikia praleisdamos elektros srovę per metalinį siūlą, kad įkaitintų lemputėje esančias halogenines dujas, HID lemputės veikia naudodamos aukštos įtampos kibirkštį, kad uždegtų ksenono dujas. Balastinis įtaisas naudojamas aukštos įtampos srovei (apie 20 000 voltų) generuoti, kuri susidaro tarp dviejų elektrodų, ši kibirkštis suaktyvina ksenono dujas, o šios savo ruožtu suaktyvina ksenono lemputėje esantį metalo halogenidą.

Suaktyvinus dujas, balastinio įtaiso išėjimo galia stabilizuojasi ties 85 voltais. Šis metodas sukuria ksenono lemputę, kuri veikia iki dešimties kartų ilgiau ir suvartoja gerokai mažiau energijos (apie 35 W) nei standartinė halogeninė priekinių žibintų lemputė.

Kokie šių žibintų privalumai? Paprasčiausiai kartą važiavę naktį su HID žibintais nenorėsite grįžti atgal. Šios lemputės skleidžia 300 % daugiau šviesos nei standartinės halogeninės priekinių žibintų lemputės, o baltos ksenono šviesos pluoštas labai primena natūralią dienos šviesą, todėl vairuotojas anksčiau ir aiškiau mato kelią ir galimus pavojus.

Ar galiu standartines priekinių žibintų lemputes pakeisti ksenoninėmis? Yra du būdai, kaip atnaujinti priekinius žibintus į ksenono lemputes: įrengti HID pertvarkymo rinkinį arba halogenines lemputes pakeisti naujausiomis atnaujintomis ksenono lemputėmis.

HID ksenoniniai žibintai

Montuojant HID rinkinį, vietoj standartinių lempučių įrengiama pora aukštos įtampos balastinių įtaisų ir dvi didelio intensyvumo lemputės. Šie HID rinkiniai veikia lygiai tokiu pačiu principu kaip ir gamykloje sumontuoti HID ksenoniniai žibintai, tačiau, kadangi tai yra antrinės rinkos dalis, jie nėra įteisinti keliuose, o jų montavimas gali būti pripažintas negaliojančiu jūsų draudimu.

Arba halogenines lemputes galite pakeisti atnaujintomis ksenoninių priekinių žibintų lemputėmis. Šios aukštos kokybės ksenono lemputės atrodo taip pat kaip standartinės priekinių žibintų lemputės, tačiau, pagerinus kaitinimo siūlelio kokybę ir vietoj halogeno naudojant suslėgtas ksenono dujas, jos gali skleisti iki 90 % ryškesnę ksenono šviesą nei standartinės priekinių žibintų lemputės.

Nors šios ksenono lemputės niekada neprilygs visam ksenono HID komplektų šviesos srautui, jas labai lengva ir greita sumontuoti, jos kainuoja gerokai mažiau nei visi HID ksenono konversijos komplektai ir, svarbiausia, yra visiškai legalios keliuose.