Kapo priežiūra

Kapas visada turėtų būti vieta, kur gedintysis gali rasti paguodą ir būti arti mirusiojo. Todėl svarbu, kad kapas būtų tinkamai prižiūrimas ir gražiai papuoštas.

Kapo priežiūrą galima perduoti specializuotai įmonei, kuri reguliariai laisto kapą, naikina piktžoles ir augalus, sezoniškai keičia augalus ir taip užtikrina nuolatinę kapo priežiūrą. Jei norite patys pasirūpinti kapu – parodysime, į ką atkreipti dėmesį ir kokių patarimų, kaip sutvarkyti kapą, galima gauti kapinėse.

Jei norite savo rankomis sutvarkyti kapą, greitai kyla keletas pagrindinių klausimų: kaip jį sutvarkyti ir kaip prižiūrėti? Kada galite pradėti pirmąjį sodinimą po laidotuvių? Kokiu dirvožemiu turėtų būti padengtas kapas? Kokiais augalais papuošti kapą?

Dizainas kapas

Kapas – tai paskutinė mylimo žmogaus poilsio vieta, kurioje jis ilsisi po mirties. Kartu kapas yra vieta, kur mirusysis apraudamas, prisimenamas ir prisimenamas. Estetiška, moderni ir nuotaikinga kapavietė ne tik išreiškia emocijas, bet ir pagerbia mirusiuosius. Daugiausia dėmesio skiriama kapo asmenybei ir individualumui, taip pat dizainui.

Bent du kartus per metus mirusiojo artimieji arba kapą prižiūrintys asmenys ieško puikių dizaino idėjų, kaip gražiai papuošti kapą. Kapo dizainas turėtų būti kitoks, naujas, bet kartu pritaikytas prie įprasto kapinių įvaizdžio. Vienas iš būdų, kaip papuošti kapą kapinėse, yra papuošti jį gėlėmis.

Norėdami papuošti antkapį ryškia žaluma, rinkitės tokias rūšis, kurioms nereikia ypatingos priežiūros, kurios yra atsparios nepalankiems veiksniams ir ilgai išlaiko savo dekoratyvinę vertę. Toliau pateiktose nuotraukose rasite antkapių puošybos pavyzdžių.

 

ANTKAPINIS PAMINKLAS KAIP PAMINKLAS MIRUSIAJAM

Be to, kad kapas puošiamas ir valomas vazonais, akmenimis ir žvyru, svarbus vaidmuo tenka ir antkapiui. Ant antkapinio paminklo galima užrašyti įvairias gedulingas žinutes, pasakojančias ką nors apie mirusįjį arba padrąsinančias mirusįjį. Yra daugybė būdų, kaip ant antkapinio paminklo užrašyti paskutinį pasveikinimą ir išsaugoti orų mylimo žmogaus atminimą.

Be to, ant antkapinio akmens užrašomi duomenys apie mirusiojo gyvenimą, kad akmuo amžiams išliktų kaip paminklas. Antkapinis paminklas ne visada turi būti akmeninis. Įvairių modernių ir estetiškų antkapių ir paminklinių lentų variantų galima įsigyti iš nerūdijančio plieno ir nerūdijančiojo plieno. Jie yra patvarūs ir lengvai prižiūrimi

PIRMASIS SODINIMAS PO LAIDOTUVIŲ

Palaidojus karstą, dirvožemis pirmiausia turėtų susigulėti. Dirvožemis paprastai nusistovi maždaug po 6-12 mėnesių ir galima pradėti sodinti pirmuosius augalus. Gėlės turėtų derėti prie antkapio ir sudaryti harmoningą bendrą vaizdą.

Galutinį sodinimą pradėkite tik tada, kai bus įrengtas antkapinis paminklas. Pradinis sodinimas žiemą nėra prasmingas. Šaltuoju metų laiku kapo vietą galite papuošti gėlių kompozicijomis arba šakelėmis ir palaukti pavasario, kol pasodinsite. Kapo dizainas visada priklauso nuo atitinkamos kapinių tvarkos.

Pavyzdžiui, atskirose kapinėse gali būti nustatyta, kad antkapinis paminklas turi būti apjuostas gyvatvore, kapo ribos žymimos riboženkliais, o kapas padengiamas žvyru.

TINKAMA DIRVA KAPUI

Kapams galima naudoti ir paprastą vazonų žemę, ir specialią kapų žemę. Pastarasis sumaišytas su durpėmis, todėl yra ne tik sunkesnis už įprastą vazonų žemę, bet ir daug tamsesnis. Dėl optinių priežasčių daugelis mirusiojo artimųjų kapo puošybai renkasi tamsesnį dirvožemį. Beje, kapų vietose negalima naudoti pesticidų. Leidžiama naudoti organines ir mineralines trąšas, pavyzdžiui, kompostą.

Jei kapinių dugnas labai smėlėtas ir dėl to vanduo per greitai prasiskverbia, būtina papildyti dirvožemį. Priemolio dirvožemis taip pat nėra idealus kapų priežiūrai. Žvyrą lengviau tvarkyti ir prižiūrėti nei dirvožemį. Balti akmenukai taip pat atrodo labai puošniai ir dar geriau pabrėžia augalų spalvas.