Humanoidinis reaktyvinis robotas iRonCub parodo, kaip atrodo robotikos ateitis

Bent jau taip teigia jo kūrėjai Italijos technologijos instituto Robotikos ir intelektualiųjų sistemų centre, kelerius metus dirbantys su humanoidinio reaktyvinio roboto projektu.

Daniele Pucci, iRonCuba statybų komandos vadovas, teigia, kad projektas yra labai svarbus robotikos ateičiai ir labai reikalingas tolesniems asmeninio reaktyvinio varymo tyrimams. Jei taip yra, tai pažvelgus į dabartinę roboto versiją, tikriausiai galime sutikti, kad Italijos inžinierių komandos laukia dar daug darbo. Pati idėja iš tikrųjų gali turėti daug prasmės.

Galutinės iRonCub roboto versijos galimybės

Akimirką pafantazuokime ir manykime, kad „iRonCub“ yra baigtas ir masiškai pagamintas humanoidinis robotas, kuris dėl savo reaktyvinio varymo gali judėti oru tokiu tikslumu, kaip komiksų knygoje „Geležinis žmogus“. Kas toliau? Pucci sako, kad toks robotas bus labai naudingas.

Konkrečių pavyzdžių inžinierius nepateikia, tad pabandysiu tai padaryti už jį. Jei darysime prielaidą, kad iRonCub vikrumas atitiks žmogaus miklumą, visada galime jį naudoti kaip serviso meistrą ir statybininką dirbant dideliame aukštyje, nereikės įrengti išorinio lifto biurų pastatuose ar nerimauti dėl jo saugumo. Tai yra idėja.

Taip pat skaitykite: Mokslininkai sukūrė robo-bitę, maitinamą saulės energijos

Pucci taip pat mano, kad iRonCub gali padėti sukurti egzoskeletus žmonėms su reaktyviniu varikliu. Išties tai yra tam tikra vystymosi kryptis, nors čia reikia paminėti, kad jau yra asmeninio reaktyvinio varymo prototipų, kurie sėkmingai išbandomi nedalyvaujant humanoidiniams robotams. Netgi sakyčiau, kad kai kurie projektai yra tokie pažangūs, kad Italijos technologijos instituto inžinieriai galėtų iš jų parengti daug paruoštų sprendimų, kuriuos būtų galima panaudoti savo projekte.

Tačiau dar niekas pasaulyje nesukūrė humanoidinio roboto, kuris galėtų skristi. Jei italai sugebės padaryti šį triuką, tai tikrai įeis į istoriją.