Žalias ar virta mėsa – kuri geriau?

Ar kada nors susimąstėte, kodėl kai kuriuos maisto produktus valgome žalius, o kai kuriuos – termiškai apdorotus. Mitas apie sveikatą yra tas, kad gaminant maistą žūsta bakterijos, todėl nesaugu valgyti žalią maistą. Pirma, ne visus maisto produktus galima valgyti žalius, pvz., mėsą. Mėsos negalima valgyti žalios, nes joje gali būti bakterijų, kurias perneša pats gyvūnas, todėl ją reikia išvirti ir iškepti, kad bakterijų neliktų. Antra, visiškai sveika valgyti žalias arba šiek tiek termiškai apdorotas daržoves, nes jos ne tik sveikiausios natūraliu pavidalu, bet ir kiekviena iš šių daržovių turi savitą skonį, kurį galima pajusti tik valgant žalias. Pervirus daržoves žūsta jose esantys fermentai, todėl jos tampa ne tokios maistingos ir naudingos sveikatai bei virškinimui.

Štai keletas patarimų, kodėl reikia valgyti tai, o ne tai

Skonis: Žalio maisto skonis yra natūralesnis už virto maisto skonį. Pagrindinė jų idėja yra ta, kad fermentai žaliame maiste vis dar aktyvūs, o termiškai apdorotame maiste jie denatūruoti, taigi neaktyvūs. Virtą maistą galima gaminti pagal savo pasirinkimą ir skonio receptorius, bet nebūtinai jis turi būti sveikas ir maistingas, nes į jį dedama aliejaus ir prieskonių. Žalias maistas suteikia natūralesnį skonį. Įsivaizduokite, kad valgote vėsų agurką, kreminį avokadą ar prinokusį pomidorą!

Virškinimas: Žalias maistas turi daug fermentų. Fermentai reikalingi virškinimo sistemai veikti. Jie reikalingi maisto dalelėms suskaidyti, kad jas būtų galima panaudoti energijai gauti. Žali vaisiai ir daržovės yra gausus fermentų šaltinis, skaidantis angliavandenius, baltymus ir riebalus. Virtame maiste fermentų yra mažiau, o pervirtame maiste jų visiškai nebelieka, todėl gali atsirasti pilvo pūtimas, atpylimas, dujos, žarnyno sutrikimai, pilvo spazmai, rėmuo ir alergija maistui.

Kategorija: Maisto produktai ir maisto produktai: Maistą galima suskirstyti į riešutus, sėklas, ankštines daržoves, pupeles, grūdus, vaisius, daržoves ir mėsos produktus. Riešutus, sėklas, vaisius, pieno produktus ir daržoves galima valgyti natūraliai, o grūdus, mėsą ir ankštines daržoves reikia šiek tiek apvirti, kad būtų lengviau virškinti ir apdoroti. Virtame, perdirbtame ir supakuotame maiste yra per daug druskos, kuri nėra natūrali arterijoms ir kraujospūdžiui, taip pat ilgalaikiam poveikiui sveikatai, pavyzdžiui, vandens susilaikymui.

Temperatūra: Švieži vaisiai ir daržovės yra sudaryti iš gyvų organizmų, kurie suteikia maistui ilgaamžiškumo. Maistas neatlaiko per aukštos temperatūros, o perkeptas pradeda irti. Tam tikro laipsnio virimas jį suminkština ir sunaikina bakterijas. Gaminant maistą tinkamoje temperatūroje galima į vieną patiekalą sudėti daugiau nei vieną ingredientą, kad galėtumėte greitai mėgautis maistu. Be to, kai nevartojate, daržoves ir vaisius bei kitus maisto produktus laikykite šaldytuve, kad jų gyvavimo laikas nesutrumpėtų ir nesusidarytų bakterijų.

Svorio metimas: Jei vertinate svorio metimą ir mitybą, žalias maistas yra geresnis už termiškai apdorotą, nes jis bus lengvai virškinamas skrandyje ir aprūpins jus visais svarbiausiais fermentais, reikalingais riebalams, angliavandeniams ir baltymams suskaidyti į energiją.

Stenkitės valgyti kuo natūralesnį maistą, kurį mėgstate. Maisto gaminimas taip pat yra studentų, dirbančių žmonių ir vienišų asmenų rūpestis, jie paprastai skundžiasi, kad nevalgo sveiko maisto, nes neturi laiko ar išteklių sveikam maistui pasigaminti. Tai turėtų supaprastinti jūsų gyvenimą. Laikas rinktis sveiką maistą.