Kaip išsirinkti kavą? Kaip išsirinkti kavą espreso aparatui?

2022-12-22 | autorius: Julija Sovinska |
Jūs perskaitysite 7 minutes

Padidinkite teksto dydį

Lenkijos rinkoje netrūksta kavos, kurios vilioja gražiomis pakuotėmis ir intriguojančiais pavadinimais. Kokia kava leis mėgautis neįprastu skoniu ir aromatu, idealiai tinkančiu kavos mėgėjo pomėgiams? Mūsų individualūs pageidavimai ir turimo kavos aparato tipas yra svarbūs.

Štai mažas vadovas, kaip išsirinkti kavą pradedančiam kavos žinovui.

Turinys:

Kava ir gėrimai kapsulėse Komputronik.pl

Kavos rūšies derinimas su gaminimo būdu

Kaip išsirinkti kavą, kad ji pilnai užburtų savo skoniu? Pirmiausia atminkite, kaip svarbu kavos rūšį suderinti su mūsų kavos aparato galimybėmis. Kuo geriau kavos rūšį derinsime su jos ruošimo būdu, tuo geresnių rezultatų pasieksime.

Kavai, ruošiamai espreso aparatuose, reikia skrudinti kitokio tipo kavos pupeles nei kavą, kurią verdame tradiciniu būdu – su verdančiu vandeniu puodelyje. Nors espreso aparatuose tiks tamsi kava, kur kas geresnis sprendimas filtriniams kavos aparatams bus švelnaus skrudinimo kava, galinti pasigirti subtiliu skoniu.

Netinkamas kavos derinys reiškia prastesnį skonį, mažesnį aromatą, taigi ir mažesnį pasitenkinimą geriant „mažą juodą kavą“.

Kava, kurios skonis nėra labai geras, kai plinta filtriniame kavos aparate, gali virsti skaniu gėrimu, kai ją ruošiama slėginiame kavos aparate. Ir atvirkščiai.

Taip pat žiūrėkite: Kaip išsirinkti kavos aparatą? ir Kavos virimo aparatas ar filtro kavos virimo aparatas?

Kokią espreso kavą pasirinkti?

Kokias kapsules pasirinkti espreso kavos aparatui?

Kapsulinių aparatų atveju kavos pasirinkimą lemia pati įrenginio konstrukcija. Kapsulinio slėgio kavos aparatai sukonstruoti taip, kad kavą užplikytume tik įsidėję kapsulę tinkamoje vietoje, kurioje yra mūsų pasirinktas kavos gėrimas.

Todėl pasirinkimas apsiriboja lažybomis dėl konkretaus prekės ženklo ir skonio.

Vakuuminės pakuotės reiškia, kad tokios kavos šviežumas išlieka ilgiau, o mes galime mėgautis jų aromatu ir skaniu skoniu. Tačiau didelis minusas gali būti jo kaina – daug didesnė nei maltos ir pupelių kavos atveju. Už vieną kavos kapsulę sumokėsime apie 1 PLN.

Kokia kava skirta lašeliniam kavos aparatui?

Teoriškai šiame kavos aparate galite paruošti bet kokios rūšies kavą, tiesą sakant – ne visada kavos iš stipresnių skrudintų pupelių bus tinkamo skonio, užplikius jas lašeliniame kavos aparate.

Kokia kava - lašinamas kavos aparatas

Kaip rodo pavadinimas, pagrindinį vaidmenį tokiame espreso aparate atlieka karštas vanduo, lėtai pilantis per indą su malta kava. Aukšto slėgio trūkumas (atliekantis pagrindinį vaidmenį slėginiuose ir portafiltriniuose espreso kavos aparatuose) turi pasekmių ir gerokai apriboja mūsų pasirinkimą.

Filtrinių kavos aparatų naudotojai gali sėkmingai pasiekti lengvo skrudinimo kavą.

Šviesios kavos yra gana subtilios, o plikytos filtriniame kavos aparate – sužavės kiekvieną. Jie pasižymi subtiliu skoniu ir giliu aromatu – saldi, ne per stipri kava yra puikus būdas pradėti dieną ir veiksmui reikalinga energijos dozė.

Kavos malimo laipsnis ir filtro tipas kavos aparate

Jei mūsų filtras kavos aparatas turi kūginius kavos filtrus, smulkiai sumaltos pupelės bus puikus sprendimas. Situacija bus šiek tiek kitokia, kai mūsų įrenginyje yra plokščiadugniai filtrai. Čia daug geresnis sprendimas bus vidutinio dydžio kava.

Geriausia kava kavos aparatui

Kavos virimas šiuo prietaisu turi savo specifiką, nes kavos virimo aparatas neturi daug bendro su tipiniais espreso aparatais. Tačiau tai vienas populiariausių užpylimo kavos ruošimo būdų, todėl verta jam skirti šiek tiek daugiau dėmesio. Ką kavos mėgėjai turėtų prisiminti apie kavos aparatus?

Daugiau apie kavos virimo aparatus galite sužinoti iš vadovo: Kas yra kavos virimo aparatas?

Kavos virimo aparatas – kokia kava?

Kavos virimo aparate puikiai tiks lengvos kavos pupelės, sumaltos prieš pat verdant.

Žmonės, naudojantys kavos aparatus, taip pat turi atsiminti, kad tokioje situacijoje svarbiausias yra kavos malimo laipsnis. Teoriškai tai bus geriausia smulkiai maltos kavosbet daug kas priklauso nuo filtrų tipo.

Kavos aparatui geriausiai tinka tos kavos, kurios iš prigimties yra gana saldžios ir išraiškingos. Taip pat puikiai veikia žalia kava. Sveikos ir pastaruoju metu itin populiarios žalios kavos negalima virti espreso aparatuose. Todėl filtrų kavos virimo aparatai ir kavos virimo aparatai yra išsigelbėjimas jos mėgėjams.

Daugiau apie žalią kavą galite sužinoti iš vadovo: Žalia kava – ką verta žinoti?

Kokia kava espreso aparatui?

Kavos pasirinkimas slėginiam kavos aparatui gali sukelti daug problemų. Per mažai skrudintos kavos pasirinkimas yra dažna klaida, kuri turi įtakos gatavo gėrimo skoniui ir jo aromatui.

Čia daug geriau tiks tamsi, stipriai skrudinta kava.

Kokia kava espreso aparatui? Čia galite vadovautis savo pageidavimais. Vieniems idealas yra taurioji arabika, kitiems – stipresnė ir kiek pigesnė Robusta. Populiariausias sprendimas – naudoti Arabica ir Robusta mišinius.

Kitus pasiūlymus dėl kavos slėginiam kavos aparatui rasite reitinge: Kokia kava espreso aparatui?

Pupelės ir malta kava – ką rinktis?

Parduotuvėse vyrauja malta kava, nors kavos pupelės bus kur kas geresnis sprendimas. Puikiai tiks turintiems kavos aparatą su įmontuotu malūnėliu, nors naudoti atskirą kavos malūnėlį – visai nesunki ir daug pastangų reikalaujanti užduotis.

Kodėl verta lažintis dėl grūdų? Kavos pupelės išlieka šviežios daug ilgiau, o tai reiškia geresnį skonį ir aromatą. Malta kava, net uždaryta hermetiškame inde, greitai atvėsina ir praranda savo aromatą.

Tirpi kava

Tirpių kavų (tiek stiklainiuose, tiek parduodamų paketėliuose) pasirinkimas platus. Šis sprendimas itin populiarus tarp dažnai keliaujančių, kuriems svarbus laikas ir patogumas, o verdantiems kavą tradiciniu būdu, gėrimus noriai perka ir paketėliais.

Deja, patogumas dažniausiai reiškia skonio ir aromato praradimą, o papildoma problema – didžiulis priedų kiekis kavos gėrimuose iš pakelių. Todėl kur kas dažniau pasirenkami tradiciniai sprendimai – kavos pupelės ir malta kava, kurios vien savo kvapu paskatins ir motyvuos veikti.

Tirpi kava

Kavos šviežumas – kas tai svarbu?

Didelę reikšmę turi mūsų pasirinktos kavos rūšis. Vis dėlto verta…

Parašykite komentarą