5 patarimai, kaip pagerinti savo svetainės greitį

Dabartiniame skaitmeniniame pasaulyje greitis yra viskas. Jūsų interneto svetainė gali būti tikru meno kūriniu, tačiau jeigu ji kraunasi ištisą amžinybę – ji nieko verta. Kodėl jūsų svetainė lėta? Priežasčių gali būti daugybė. Tačiau nesijaudinkite, duosime keletą naudingų patarimų, kaip galite pagerinti savo svetainės greitį. Juk greitas puslapis = laimingi lankytojai, tiesa?

Sumažinkite HTTP užklausų skaičių

Iš esmės, kiekvienas jūsų svetainės elementas (logotipas, nuotraukos, tekstas, dizaino elementai) yra patalpintas serveryje, todėl norint juos atvaizduoti kompiuterio ekrane, reikia kreiptis į serverį HTTP užklausos pagalba. HTTP užklausos yra tarsi skambučiai į serverį. Visi tokie skambučiai užtrunka, todėl kuo jų mažiau, tuo greičiau gali būti parodoma jūsų svetainė.

Taigi, pirma pašalinkite visas nereikalingas nuotraukas, JavaScript failus, stilius ir šriftus. Jie tik lėtina svetainę. Jeigu naudojate WordPress, būtinai ištrinkite nenaudojamus ir nereikalingus įskiepius, kurie dažnai patalpina papildomus failus kiekviename jūsų svetainės puslapyje. Mažiau šiukšlių – greitesnė svetainė.

Optimizuokite svetainės nuotraukas

Gražios nuotraukos ir įspūdingi grafikos elementai yra kiekvienos šiuolaikinės interneto svetainės puošmena, tačiau kartu ir jos sulėtėjimo priežastis. Per didelė naudojamų vizualų rezoliucija ir dydis veikia kaip tikras stabdžių pedalas jūsų svetainei. Šiuolaikiniai lankytojai neįpratę ilgai laukti, todėl būtinai optimizuokite savo svetainėje naudojamų nuotraukų dydžius.

Beje, nepamirškite ir tinkamų formatų savo grafiniams elementams. Pavyzdžiui, daug spalvų turintiems vaizdams (nuotraukoms) naudokite JPEG, o paprastesnei grafikai – PNG formatus.

Įjunkite Gzip suspaudimą

Gzip suspaudimas žymiai sumažina failų dydį, todėl jūsų svetainė krausis greičiau. Tai ypač naudinga tekstiniams failams, pavyzdžiui HTML, CSS ir JavaScript. Mažesni failai reiškia mažesnį duomenų srautą, greitesnį interneto svetainės veikimą ir trumpesnį laukimo laiką vartotojams. Aktyvuoti Gzip suspaudimą savo serveryje yra tikrai lengva, o nauda – didžiulė. Taigi, jeigu dar to nepadarėte, dabar pats metas!

 

Naudokite laikiną duomenų talpyklą (cache)

Laikina duomenų talpykla (cache) – tai tarsi jūsų svetainės greitoji atmintis. Šiuo atveju yra išsaugoma jūsų svetainės kopija, todėl kraunant puslapį, nereikia kreiptis į serverį dėl kiekvieno failo. Tai leidžia stipriai padidinti svetainės krovimo greitį ir pagerinti vartotojų patirtį. WordPress turinio valdymo sistema turi net keletą puikių įskiepių, kurių pagalba nesunkiai įjungsite cache funkcionalumą savo svetainėje.

Pasirinkite patikimą hostingo tiekėją

Laikėtės visų rekomendacijų, tačiau jūsų svetainė vis tiek negali kaip reikiant įsibėgėti? Gali būti, kad problema slypi ne jūsų svetainėje, o pas hostingo paslaugų teikėją. Jūsų svetainės greitis tiesiogiai priklauso nuo serverio, kuriame ji talpinama. Pasirinkus pigiausius hostingo planus, tenka dalintis ir taip nedideliais serverio resursais su kitomis svetainėmis, o tai gali reikšti ir lėtą jūsų svetainės veikimą. Tuo tarpu geras hostingas ne tik pagreitina svetainės užkrovimo laiką, bet ir padeda išvengti kitų nemalonių trikdžių, kuomet jūsų svetainė tampa nepasiekiama. Taigi, visuomet siūlome rinktis patikimus svetainių talpinimo paslaugų teikėjus.

Autorius: AmberPixel studija