Kokį pigų maršrutizatorių pirkti? Nebrangių namų maršrutizatorių reitingas

2022-12-22 | autorius: Grzegožas Świątek |
Jūs perskaitysite 5 minutės

Padidinkite teksto dydį

Svajojate apie pigų maršrutizatorių su dideliu diapazonu ir dideliu greičiu? Pradėti gera žinia: tai visiškai įmanoma. Paruošėme keletą patarimų, kurie padės žinoti, į ką atkreipti dėmesį, kad naujasis maršrutizatorius atitiktų visus keliamus reikalavimus, o tuo pačiu neišleistų didelių pinigų jo pirkimui.

Desertui turime net kelis konkrečius modelius, kurie jus gali sudominti. Jei norite gauti daugiau informacijos, rekomenduojame visą vadovą Kurį maršrutizatorių pasirinkti?

Pigių maršrutizatorių reitingas. TOP 7

Pigus WiFi maršrutizatorius – koks jis turėtų būti?

Prieš pereidami prie konkrečių modelių, apibendrinkime, ko turėtume tikėtis ir kuo galime tikėtis, kai mūsų biudžetas yra 100 PLN arba 150 PLN.

Kokiu pralaidumu galite pasikliauti?

Nesvarbu, ar jis pigus, ar brangus, maršrutizatorius visų pirma turi būti greitas. Žinoma, į ką galite pasikliauti šiuo klausimu, priklauso nuo to, kiek esate pasirengę išleisti. Iš modelio už keliasdešimt zlotų galite tikėtis greičio lygiu 300-450 Mbps. Jei jūsų biudžetas yra apie 150 PLN, net užsakymo našumas yra pasiekiamas 1000-1200 Mbps.

Pakalbėkime apie „Wi-Fi“ standartus

Pigesni maršrutizatoriai veikia naudojant technologijas WiFi 4 („Wi-Fi N“). Šis pasižymi vidutiniu greičiu (pagal šių dienų standartus), diapazonu ir įrenginių, galinčių vienu metu naudotis tuo pačiu tinklu, skaičiumi. Taip pat galite pasirinkti maršrutizatorių WiFi 5 (Wi-Fi AC), siūlantis didesnį greitį ir didesnį diapazoną bei geriau susidorojantis su dideliu „užimtumu“.

AC, skirtingai nei N, yra dviejų juostų standartas, o tai reiškia, kad jis leidžia užmegzti ryšį ne tik 2,4 GHzbet ir 5GHz. Jis yra daug greitesnis, bet per trumpesnį atstumą – puikiai tinka internetiniams žaidimams ar vaizdo transliacijai.

Ar antenų skaičius yra svarbus?

Žinoma, tai daro, nes kai jų yra daugiau, galite tikėtis stipresnio ryšio tarp kompiuterio ar telefono ir maršrutizatoriaus – ypač kai keli įrenginiai namuose naudoja vieną maršrutizatorių. Tačiau svarbesnė šių antenų galia – ji turėtų būti kuo didesnė.

Taip pat yra WAN, LAN ir USB prievadai

Jau kalbėjome apie belaidį ryšį, todėl dabar sutelkime dėmesį į laidus. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į WAN – yra prievadas, kurį maršrutizatorius naudoja prisijungdamas prie interneto. 100 Mb/s WAN yra standartinis tarp pigių modelių, tačiau galima rasti ir įrenginių su greitesniu 1000 Mb/s lizdu. Taip pat atkreipkite dėmesį į tipą: Neostrada atveju rinkitės ADSL, kitu atveju DSL.

Kalbant apie uostus LAN – t.y. tie, kurie gali laidu sujungti maršrutizatorių su mūsų įrenginiais, taip pat geriausia, kai jie siūlo 1000 Mb/s spartą. Tačiau kartais jų kiekis gali būti svarbesnis. Įsitikinkite, kad yra pakankamai, kad galėtumėte prijungti viską, ko norite – kompiuterį, televizorių, konsolę ir tt Keturi paprastai yra standartinis skaičius.

Prievadai taip pat gali būti vertingas papildymas USB. Jų dėka galima bendrinti spausdintuvą ar diską namų tinkle. Tačiau šioje kainų lentynoje tai nėra standartas – tai nereiškia, kad taip nėra.

Ką dar turėtų turėti maršrutizatorius?

Taip pat svarbios atitinkamos apsaugos priemonės, pvz šifravimas (apsaugoti prieigą prie tinklo), MAC filtravimas (neleidžianti prisijungti prie pašalinių įrenginių) arba tėvų kontrolė (leidžia blokuoti žalingą turinį internete).

Tarp papildomų galimybių, kurios yra tikrai praktiškos ir kuriomis galite pasikliauti šiame kainų diapazone, yra šios: srauto prioritetų nustatymas (kad didžiausias paskirstymas būtų skiriamas pagrindiniams įrenginiams), tinklo dalijimasis svečiams ir valdymas per telefono programėlę.

Rekomenduojami maršrutizatoriai iki 200 PLN

Savo sąraše pasirinkome keletą nebrangių maršrutizatorių, kurie puikiai veiks namų sąlygomis ir kainuoja palyginti nedaug.